Pioneer 1400. Dlaczego?

Gdy odpowiedziałem sobie na pytania związane z wyborem pierwszego modelu nastąpił etap poszukiwania który model wybrać. Do wyboru było kilka modeli, a mianowicie: Beta, Sky Surfer, Blixter, Champ+, Sport Cub S, Cesna, Pioneer 1400, Z-84, Pioneer 2200.

Część z tych modeli odpadła z powodu braku dobrej dostępności w krajowych sklepach, sprowadzanie ze Stanów czy Chin to w tamtym okresie była dla mnie abstrakcją. Kolejnym dylematem była wielkość modelu. Im mniejszy model tym spokojniej musi być. Niestety lokalizacja gdzie planowałem latać jest w dużej części odsłonięta więc kolejne małe modele odpadły. Duże modele także zostały skreślone gdyż na początek nie są polecane dla początkujących.

Na polu bitwy pozostały Beta, Sky Surfer I Pioneer 1400. Z racji że wszystkie te modele są bardzo podobne do siebie to zadecydował argument finansowy. I tak oto stałem się posiadaczem Pioneer’a 1400 ARF V2. Dodatkowo za tym modelem przemówiła przeźroczysta kabina i jak na tamten okres dostępność części zamiennych. Duży wpływ na wybór modelu miało także umiejscowienie silnika. Jest on z tylu, co za tym idzie ze gdy lądowanie jest w postaci klasycznego kreta to silnik jest osłonięty a co za tym idzie jest mniejsza szansa, że go uszkodzimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.