Mikrus też latać moze. Mikrodron.

Kolejny dron który dołączył do ekipy to Cherson CX-10. Jest to dron klasy mikro. Jest to model cztrerokanałowy z stabilizacja szescio-osiową. Jego niewatpliwą zaleta jest jego rozmiar. Można go wziąść wszędzie ze sobą. Model posiada funkcje startu z ręki oraz startu z rzutu. Dodatkowo wyposarzony został w trzy tryby lotu – poczatkujacy, sredniozaawansowany i zaawansowany.  Zasięg tego mikrusa to ok 25m od nadajnika. Powyżej tej odległości model traci zasięg i poprostu spada.

Sam model jest niewielki. Rozstaw śmigieł to zaledwie 40mm. Sam kontroler też jest niewielkich rozmiarów.

Do zestawu dołączony jest także zestaw zapasowych śmigieł oraz ładowarka USB.

Przyznam się ze pomimo wprawy w lotach E010 oraz H107C+ pierwszy lot tym maleństwem nie należał do udanych. Jednakże dopiero wyjście na podwórko pozwoliło odkryć moc drzemiącą w tym modelu. Pomimo swojego mikro rozmiaru jest on wyjątkowo odporny na podmuchy wiatru i na wolnym powietrzu działa dużo lepiej niż E010.

Link do sklepu TUTAJ

Jeżeli natomiast ktoś posiada IRangeX Multiprotokół to z powodzeniem można ten model połączyc ze swoją aparatura. Jak tego dokonać można poczytać TUTAJ z tą różnicą, że prawą gałke do bindowania ustawiamy w PRAWO (działa to dla zielonego modelu, dla innych kolorów odsyłam do instrukcji TUTAJ).

Podłączenie modelu pod normalną aparature zaskuktowalo dodatkową odległością lotu ok 10m czyli w sumie uzyskujemy ok 40m. co jest całkiem fajnym wynikiem.

2 thoughts on “Mikrus też latać moze. Mikrodron.

  1. Gambit says:

    Aparatura fabryczna ma zaprogramowane trzy tryby ustawien wychylen ok 40%, ok 60% i 100%. Poprzez zmianę trybu zmienia się szybkość lotu drona a co za tym idzie sterowność.
    Większość „sklepowych” dronów ma dwa tryby, normalny i ekspertcki, które działają dokładnie tak samo.
    Jeżeli natomiast podłączymy drona do normalnej aparatury w której domyślnie nie ma ustawionych ograniczen dron lata od razu na pełnym gazie, co dla nowicjusza nie jest wskazane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.