Większy horyzont. Upgrade aparatury

Wraz z doświadczeniem jakiego się nabiera latając modelem tak z czasem zasięg oferowany przez aparatury staje się problemem. Na szczęście każdy problem można rozwiązać. Można do aparatury dobudować większą zestaw antenowy, można zastosować wzmacniacz a można po prostu wymienić antenę w aparaturze. Poniżej opis jak tego dokonać.

Na początku musimy otworzyć aparaturę. Wyjmujemy baterie i odkręcamy 4 śróbki które zabezpieczają urządzenie. Po otwarciu należy odczepić przewód antenowy, ten z lewej strony i wyjąć antenę. Na jej miejsce podłączamy zakupiony przewód. Złączkę z gwintem mocujemy w miejscu gdzie wystawała antena. Można to zrobić klejem na gorąco czy podkładkami. Ja użyłem właśnie podkładek (6mm), wydały mi się bardziej stabilne. Do gwintu dokręcamy antenę i gotowe. Tutaj uwaga. Nie należy przesadzać z mocą anteny gdyż im większa moc tym bardziej kierunkowa antena się staje. Ja zdecydowałem się na antenę 5dBi, nie mniej mam też w zapasie antenę 3dBi. Jak duży efekt dzięki temu uzyskałem to się okaże po pierwszych lotach. Gotowy efekt można zobaczyć na zdjeciu.

Poniżej filmik którym się posiłkowałem.

2 thoughts on “Większy horyzont. Upgrade aparatury

  1. Czekam na testy:) Ja wprawdzie nigdy nie straciłem sygnału z powodu odległości (frsky x8r i Turnigy 9xr pro) ale w samolocie dobry zasięg chyba ma dużo większe znaczenie niż na moim quadcopterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.